Zimowy Turniej Siatkówki za nami!

W ramach ferii zimowych Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa zorganizowało dwa turnieje sportowe. Pierwszy z nich odbył się w pierwszym tygodniu ferii i były to Zimowe Mistrzostwa Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej…

W drugim tygodniu zimowego odpoczynku zorganizowaliśmy turniej dla miłośników siatkówki. Zawody odbyły się 10 i 11 lutego, a do zmagań zgłosiło się 12 drużyn. Mecze odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach w Hali Sportowo – Widowiskowej „Polonia” przy ul. Dekabrystów 43.

Pierwszego dnia zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po zakończeniu rywalizacji najlepsze zespoły zostały premiowane awansem do gier finałowych, które odbywały się następnego dnia. Były to drużyny: Mortal Kombat, Romy, Słabsza, AKS Volley, Ci Znani, Drużyna Pierścienia, Stowarzyszenie Młodych Siatkarzy oraz Drink Team.

Ostatecznie w spotkaniu o miejsce trzecie zobaczyliśmy na parkiecie Hali Sportowo – Widowiskowej „Polonia” Drużynę Pierścienia i Słabsza. Drużyna, która wzięła swoją nazwę z adaptacji słynnej powieści Tolkiena pewnie pokonała rywali 2:0.

W finale aby wyłonić zwycięzcę, drużyny musiały rozegrać trzy emocjonujące sety. W dogrywce lepszą drużyną okazała się AKS Volley, która ostatecznie uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce przypadło Mortal Kombat.

Turniej przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przystąpienie do rywalizacji i wspólna zabawę.
Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.