Badania fizjoterapeutyczne dla dzieci

W minioną środę odbyły się pierwsze badania fizjoterapeutyczne, z których korzystały dzieci uczęszczające na bezpłatne zajęcia Sportowej Częstochowy organizowane w ramach zadania publicznego Profilaktyka poprzez sport…

Badanie te polegały na okresowym sprawdzeniu postawy ćwiczących, co wiąże się z kontrolą czy nasze ćwiczenia wykonywane podczas zajęć wpływają korzystnie na wady postawy dzieci, a co za tym idzie czy podążamy w dobrym kierunku.
Badania prowadzi doświadczony fizjoterapeuta Michał Zarębski ze Stowarzyszenia Jest Lepiej, który przekazuje bezpośrednio rodzicowi zalecania, uwagi i wskazówki. Nasi instruktorzy natomiast przydzielają ćwiczenia, które nasi podopieczni powinni wykonywać w domu.
Fizjoterapeuta bada wady postawy, przykurcze, rotacje w stawach oraz zwyrodnienia i wszelkie inne nieprawidłowości. Każdy uczestnik badań otrzymuje; krótki opis i zdjęcie swojej sylwetki z zaleceniami, którymi następnie trzeba się kierować w celu niwelowania wszelkich wad.
Ważne jest, aby od najmłodszych lat sprawdzać i kontrolować postawę dziecka – „oglądać dziecko”, im wcześniej wykryjemy wady, tym szybciej możemy postawić diagnozą – skuteczne i szybko zapobiegamy wówczas późniejszym powikłaniom.
Pamiętajmy, że przy kształtowaniu prawidłowej postawy ciała, bardzo dużo zależy od naszych nawyków, które powinni kontrolować rodzice oraz nauczyciele, którzy najwięcej czasu w ciągu dnia spędzają z dziećmi.
To pomoże nam w uchronieniu młodych ludzi przed problemami w późniejszym czasie.
Regularne ćwiczenia z dziećmi w domu, szkole czy na zajęciach dodatkowych są receptą na zdrową, ładną sylwetkę oraz prawidłowy rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.