Zimowe Mistrzostwa Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej za nami!

Po raz kolejny rozegraliśmy zimowe zawody w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej na świecie. Nasza edycja przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Do tej pory nie zdarzyło nam się martwic o frekwencję w tego typu zawodach, również i tym razem się nie rozczarowaliśmy…

We wtorek trzeciego lutego w Hali Sportowo – Widowiskowej Polonia prowadziliśmy rozgrywki grupowe.
Na listę uczestników wpisało się trzynaście drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Faza grupowa polegała na rozgrywaniu meczy w systemie „każdy z każdym”. Drużyny z odpowiednim dorobkiem punktowym mogły podjąć rywalizację w środę i walczyć o miejsce w wielkim finale naszej imprezy.

Faza finałowa miała swoje miejsce w środę i również odbywała się w dobrze znanym obiekcie przy ul. Dekabrystów 43.

Musimy wspomnieć o tym, że cały czas towarzyszyła nam świetna atmosfera sportowego święta piłki nożnej. Miło nam zaobserwować, że młodzi piłkarze cały czas się rozwijają i z każdym rokiem nasze rozgrywki stoją na coraz wyższym poziomie. Dzięki temu mecze są bardzo ciekawe, możemy podziwiać efektowne zagrania, piękne składne akcje i wiele bramek, czyli wszystko to co jest nam potrzebne do stworzenia piłkarskiego spektaklu. Do finału dotarły w tym roku drużyny White Devils oraz Orzełki, które zapewniły nam spotkanie warte walki o najważniejsze trofeum Mistrzostw dzikich Drużyn. Ostatecznie „Diabły” stanęły na najwyższym stopniu podium pokonując swoich rywali w stosunku dwa do zera. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne mistrzostwa, które tym razem odbędą się w okresie wakacyjnym na otwartej przestrzeni.

Mimo wielu pozytywnych aspektów jakie towarzyszą młodzieżowym rozgrywkom sportowym; jak gra Fair play, ambicja, zaangażowanie, walka do końca, musimy wspomnieć o tych, które nie powinny się nigdy wydarzyć i mamy nadzieję, że nasi uczestnicy to zrozumieją.

W przyszłości chcielibyśmy uniknąć oddawania meczy poprzez nie podjęcie rywalizacji na boisku, czyli walkowerem. Taka postawa nie jest godna młodego sportowca, nawet w rozgrywkach mających charakter amatorski. Pamiętajcie, że kto potrafi honorowo podjąć sportową rywalizację na boisku nie zależnie od ostatecznego wyniku, podobnie będzie robił w życiu codziennym mimo wielu czekających przeciwności losu.

Druga sprawa uczciwość… Tworzymy regulaminy zawodów po to, żeby ich przestrzegać, muszą obowiązywać pewne reguły, które decydują o tym, że rywalizacja na wybranych imprezach sportowych jest uczciwa a wygrywa ten, kto w danym momencie prezentuje się najlepiej i w pełni na to zasługuje.

Sport jest piękny przez swoją nieobliczalność, radość a czasem smutek jaki mu towarzyszy. Jeżeli podejmujecie się uczestnictwa przestrzegajcie obowiązujących reguł. Jeżeli postanawiamy, że w turnieju uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych to tylko oni mogą przyjść i brać udział w rywalizacji. Nie będziemy nigdy tolerować oszustw i wstawiania do składów starszych zawodników, celem osiągnięcia sukcesu.

Mamy nadzieję, że wyciągniecie z tego wnioski na przyszłość i kiedy zrozumiecie nasze przesłanie. Tego Wam życzymy z całego sportowego serca.

Zimowe Mistrzostwa Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej odbyły się w ramach zadania publicznego Wypoczynek Zimowy dzieci i Młodzieży.

P.S Pamiętajcie o następnych zawodach: Zimowy Turniej Siatkówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.