Sport to nie tylko zdrowie… czasem tez kontuzje!

Dużo osób zastanawiało się co miała na celu nasza akcja z sobotnich zajęć, gdzie wszystkie grupy oraz instruktorzy mieli ze sobą kartki tworzące napis „Bartek wracaj szybko do zdrowia”.

Wyjaśniamy całą sytuację. Bartek jest uczestnikiem zajęć sportowych prowadzonych w ramach Profilaktyki poprzez sport. Sumienny, aktywny, ambitny, koleżeński, czyli przykład młodego sportowca…

Nie tak dawno na jednych z zajęć podczas wykonywania ćwiczeń Bartek poczuł ból w kolanie. Początkowo wydawało się, że to nic groźnego, jednak po dłuższym upływie czasu okazało się, że sprawa może być trochę poważniejsza. Diagnoza lekarzy – skręcone kolano i konieczność wykonania zabiegu.

Z naszego kręgu instruktorów nie mamy żadnej osoby, której udało się uniknąć mniejszych lub większych kontuzji. Doskonale wiemy jak w tym momencie może czuć się Bartek. Wiemy również, jak bardzo potrzebne jest w tej chwili wsparcie, które pomoże mu psychicznie. Chcemy, żeby miał świadomość, że cały czas o nim pamiętamy, a wspólne trenowanie to coś więcej niż tylko spotkania w sali treningowej.

Jednocześnie chcemy uświadomić innych uczestników, że prócz dobrej zabawy, pozytywnych aspektów dla zdrowia psychicznego i fizycznego sport to czasami ból i walka z kontuzjami.

Teraz swoja walkę toczy nasz Bartek. Twardy zawodnik, który niebawem wróci do nas z powrotem!

Pozdrawiamy go serdecznie i czekamy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.