Częstochowa Football CUP 2015 – rocznik 2006 i młodsi

W minioną sobotę po raz ósmy odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Częstochowa CUP. W Hali Sportowej Częstochowa tego dnia rywalizowali ze sobą młodzi piłkarze z rocznika 2006 oraz młodsi. Do zmagań przystąpiło łącznie osiem drużyn z Częstochowy i okolic.

Drużyny podzielone były na dwie grupy, gdzie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie, rywalizowały w późniejszej fazie w walce
o wielki finał.

Do spotkań półfinałowych zakwalifikowały się drużyny: UKS Ajaks I, UKS Ajaks II, SKRA Częstochowa oraz KS Stradom. W pierwszym meczu podziwialiśmy walkę dwóch grup Ajaksu. Zawodnicy, którzy na co dzień wspólnie trenują tym razem musieli stanąć po przeciwnych stronach boiska. Po regulaminowym czasie gry ze zwycięstwa cieszyć mogła się tylko jedna z ekip i była to ta oznaczona numerem I. W drugim półfinale KS Stradom spotkał się z częstochowską SKRĄ. Mecz niesamowicie wyrównany i wydawało się, że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Jednak pod koniec spotkania jedna z akcji graczy Stradomia zakończyła się zdobyciem bramki, a zawodnicy SKRY nie zdążyli odrobić już straty.

W małym finale, czyli meczu o miejsce III zobaczyliśmy w akcji Ajaks II oraz SKRĘ. Kolejne bardzo wyrównane spotkanie i tym razem już zobaczyliśmy rzuty karne, które miały zadecydować, kto stanie na najniższym stopniu podium. Karnych zobaczyliśmy sporo, a ostatecznie lepiej wykonywali je zawodnicy SKRY Częstochowa.

W finale oglądaliśmy UKS Ajaks I i KS Stradom. Drużyny tego dnia spotkały się ze sobą po raz drugi. W fazie grupowej Ajaks był górą w tej konfrontacji strzelając swoim przeciwnikom aż 6 bramek. Jak wiemy mecze finałowe rządzą się swoimi prawami i tak było tym razem. Bardzo długo utrzymywał się bramkowy remis. Ataki prowadziła zarówno jednak jak i druga drużyna, co w końcu musiało przynieść efekt. Ajaks strzelił bramkę na 2:1 i nie oddał już prowadzenia do końca spotkania.

Rozegrano również spotkania o miejsce 7 oraz 5. Każdy uczestnik otrzymał zgodnie z obowiązującą
w Częstochowa CUP tradycją pamiątkowy medal. Dziękujemy wszystkim młodym sportowcom za udział a zasiadającym na trybunach za wsparcie i doping.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Ajaks I
2. KS Stradom
3. SKRA Częstochowa
4. UKS Ajaks II
5. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa I
6. Pogoń Kamyk
7. Orzeł Pawonków
8. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa II

Następne zawody odbędą się 28 lutego i przeznaczone będą dla rocznika 2004 oraz młodsi. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 510 408 454 lub mailowo d.wytrzymaly@hala-czestochowa.pl

Organizatorzy turnieju: Miasto Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.