XVII Memoriał im. Ryszarda Chojnackiego – Sportowa tam była!

W środę 19 sierpnia w godzinach porannych odbył się turniej poświęcony Ryszardowi Chojnackiemu, piłkarzowi, nauczycielowi, wychowawcy, trenerowi, który zmarł w 2003 roku podczas trwania obozu UKSu Ajaks w Żytnie.
 
Trener Chojnacki wychował wielu młodych ludzi, zachęcając ich do grania w piłkę. Niesamowicie ambitny, wymagający, czasami bardzo ostry, czasami pełniący rolę przyjaciela, którego wychowankiem jest między innymi nasz Prezes i Trener Dawid Wytrzymały. Wspomina swojego trenera jako osobę, która zaszczepiła w nim wiele wartości jakimi stara się posługiwać po dziś dzień i przekazywać je swoim młodym piłkarzom.
 
Nasza reprezentacja roczników 2012/2013 stawiła się na rywalizację w niesamowicie ciężkich warunkach, jakie utrudniły również organizację imprezy.
 
Na szczęście, wszystko udało się przeorganizować i kolejna odsłona pamięci trenera Chojnackiego doszła do skutku. Kadra Sportowej Częstochowy była tego dnia prowadzona przez Trenera Piotra Purgala i Arkadiusza Cygana.
 
Naszym zawodnikom dziękujemy za walkę, rodzicom za mobilizację i organizację przyjazdu na turniej w środku tygodnia. Brawo Wy :)!
 
https://www.ajaksczestochowa.pl/1863-wspomnienie-o-ryszardzie-chojnackim
 
KLASYFIKACJA TURNIEJU
 
1. KS Skra Częstochowa
2. ESBANK RAP Radomsko
3. „AJAKS” Częstochowa
4. AS Lubliniec
5. Sportowa Częstochowa
6. KS „Stradom” Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.