Sportowa Częstochowa – nasza historia – rok 2015

Podejmujemy rywalizację w piłkarskiej lidze!

Rok 2015 to również wyjątkowy rok w naszej historii, gdzie po raz pierwszy drużyny z naszym herbem i pod naszą nazwą zostały zgłoszone do oficjalnych rozgrywek ligowych nadzorowanych przez Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Wielkie chwile, które doceniamy dziś po latach – niestety cały czas treningi i mecze musieliśmy rozgrywać na obiektach zlokalizowanych poza miejscem, gdzie powinniśmy świętować te wszystkie chwile.

Jednym  z miejsc, gdzie odbywały się treningi był Orlik zlokalizowany w Gminie Rędziny, za co dziś dziękujemy ówczesnemu animatorowi obiektu oraz współpracującemu ze Sportową Częstochową od lat zaprzyjaźnionemu sędziemu i trenerowi Damianowi Anzorge.  Częściowo udało nam się też wykorzystać teren przy ul. Lourdyjskiej, który nie podlegał pod budowę nowego boiska. Jednak miejsca dla wszystkich grup treningowych brakowało.

W roku 2015 do sztabu trenerskiego dołączyło dwóch trenerów – Łukasz Sapała, który współtworzył Stowarzyszenie w roku 2012 (pełnił do 2019 roku funkcję sekretarza) oraz Tomasz Szewczyk, który zasilił liczną grupę prowadzoną przez trenera Piotra Purgala. Niezmiennie najstarszymi chłopcami opiekował się trener Adrian Cybulski. Tym sposobem po koniec roku 2015 posiadaliśmy już cztery zespoły w trzech kategoriach wiekowych.

Oczywiście z racji braku doświadczenia i krótkiego okresu wspólnych treningów na turniejach i boiskach zbieraliśmy cenne doświadczenia, często musieliśmy uznawać wyższość naszych rywali. Jednak postawa naszych zawodników, ich zaangażowanie, wola walki wspierana przez ambitnych młodych trenerów, którzy bardzo dużo serca i pracy wkładali w tworzenie szkoleniowych grup w naszym klubie napawała nas optymizmem na przyszłość. Każde małe zwycięstwo było dla nas wielkim zwycięstwem,  nagrodą i smakowało potrójnie!

Innymi wydarzeniami na jakie warto zwrócić uwagę to organizacja na terenie boiska festynu dla zawodników, rodziców i wszystkich mieszkańców dzielnicy Wyczerpy – Aniołów. Pogoda dopisała, frekwencja dopisała, atrakcji było mnóstwo i nie zabrakło oczywiście meczu pokazowego!

Pod koniec roku zorganizowaliśmy wspólny wyjazd na mecz Legia – Termalika Bruk Bet Nieciecza do Warszawy. Łącznie zawodnicy, rodzice i trenerzy wypełnili cały autokar. W meczu padł wynik 1:1.

Przed świętami odbyła się sesja zdjęciowa, która doprowadziła do powstania pierwszego w naszej historii kalendarza – na rok 2016.

Drugi raz wzięliśmy udział w Budżecie Obywatelskim – staraliśmy się o wygranie w głosowaniu boiska typu ORLIK. W głosowaniu ogólnomiejskim zajęliśmy wysokie szóste miejsca, niestety zadania które zostały sklasyfikowane wyżej wyczerpały dostępne środki w taki sposób, że naszego projektu nie udało się zrealizować…

Ze spraw organizacyjnych w roku 2015 na teren przy ul. Lourdyjskiej wjechał ciężki sprzęt, który rozpoczął budowę naszego upragnionego obiektu sportowego. Niestety debiutu w tym roku na nim nie zaliczyliśmy z racji wielu pomniejszy komplikacji jakie czekały na wykonawców. Nie złamało to w nas ducha walki, wiedzieliśmy, że na wszystko przyjdzie czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.