Senioriada ze Stowarzyszeniem Sportowa Częstochowa

W poniedziałek 20 października w obiekcie Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żuzlowej 4 odbyła się I edycja imprezy dla częstochowskich Senioriów, „Pogodna Jesień” – Seniorioada. Ku naszej radości okazało się, że odzew ze strony uczestników był liczny…

, dzięki czemu podczas uroczystego otwarcia, któremu przewodził Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk na płycie areny znajdowało się ponad 200 uczestników,

co na pierwszą edycję można uznać za mały sukces frekwencyjny. Po przywitaniu przybyłych gości oraz otwarciu nastąpił jeszcze jeden bardzo ważny moment. Przedstawiciele Seniorów odebrali od Prezydenta symboliczne klucze do bram miasta i tym samym podobnie jak studenci w okresie Juwenaliów, tak teraz oni objęli rządy nad naszym miastem.

Pierwsza rzecz jaką przygotowaliśmy na rozgrzewkę dla wszystkich to była ZUMBA Gold poprowadzona przez Beatę Niemczyk i Agnieszkę Kupczak. Niesamowita zabawa, która udzialiła się wszystkim znajdującym się w Hali Sportowej Częstochowa! Nie wyłączając organizatorów i instruktorów, którzy prowadzili później inne zajęcia.

Po szalonej zabawie w rytmach ZUMBY rozpoczęły się kolejne bloki tematyczne; Total Muscle Training, Gimnastyka, Aerobic, Tenis stołowy, Nordic Walking, porady z zakresu diety, ubezpieczeń, pierwszej pomocy. Dla naszych uczestników przygotowaliśmy dodatkowo poczęstunek oraz drobne upominki. W czasie trwania Senioriady usłyszeliśmy wiele miłych, ciepłych słów za co serdecznie dziękujemy. Słowa wsparcia od uczestników przekonują nas, że to co robimy ma sens i motywuje nas do kolejnych działań, które będą widoczne już niebawem !

Senioriada obyła się w związku z obchodzonym 20 października Europejskim Dniem Seniora. Jesteśmy przekonani, że wszyscy, którzy odwiedzili nas tego dnia będą to robić częściej ! Pamiętajcie w zdrowym ciele, zdrowy duch:)

Wkrótce więcej informacji na temat bezpłatnych zajęć dla Seniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.