„Pogodna Jesień” – Senioriada

„Pogodna Jesień” czyli Senioriada ze Stowarzyszeniem Sportowa Częstochowa !!!

Już w najbliższy poniedziałek 20 października od godz. 11.00 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 odbędzie się – Senioriada, czyli wydarzenie, które polegać będzie na szeregu spotkań dla osób starszych z uwzględnieniem ich zainteresowań i formy fizycznej w celu promowania rekreacji ruchowej oraz zdrowego stylu życia. Patronat nad imprezą objął Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy.

Organizator przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek, między innymi zajęcia z zakresu:

– Zumba (taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness)
– Tenis stołowy (gra, w której uczestniczą 2 lub 4 osoby, polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu)
– Aerobik (system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej)
– Badminton (Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki; gra rozgrywana jest na punkty)
– Nordic walking (forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami)
– Gimnastyka (forma rekreacji mająca na celu rozciągnięcie przykurczonych mięśni i wzmocnienie nadmiernie napiętych)
– TMT Total Muscle Training (ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała)
– Jogging (forma truchtu lub biegu w wolnym tempie)
– Samoobrona (ogół działań mających na celu obronę przed fizycznym atakiem napastnika)

Dodatkowo w holu głównym odbywać się będą przez cały czas porady z dietetyki, suplementacji, odnowy biologicznej, badania składu ciała, masażu leczniczego. Prowadzone będą porady fizjoterapeutyczne i sportowe.

Uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Miasta Częstochowy – Krzysztofa Matyjaszczyka rozpocznie się o godzinie 11.00, zakończenie i wręczenie drobnych upominków zaplanowane jest na godzinę 14.30.

Zapraszamy wszystkich seniorów z Częstochowy! Wstęp i udział w imprezie jest bezpłatny. W przypadku osób, które chcą wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych niezbędny jest strój sportowy, w przypadku Nordic Walking – kijki do marszu.

Zaczęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu Seniora, który nie tylko będzie świętem sportu osób w starszym wieku, ale i zacznie cały cykl bezpłatnych zajęć z profesjonalnymi trenerami w kilku dziedzinach rekreacji fizycznej.

Na obiekt Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 można dojechać liniami autobusowymi nr 11, 13, 28 oraz bezpłatną linią nr 99, która zabierze uczestników z przystanku przy Placu Biegańskiego o godzinie 10.00 oraz 10.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.