Akademicka 3 – sprawozdanie

Za nami kolejna impreza zorganizowana przy współudziale naszego Stowarzyszenia. Tym razem była to impreza biegowa pod nazwą Akademicka Trójka – II Mistrzostwa AJD w biegu na 3 kilometry, która odbyła się 27 maja br….

w okolicach Akademickiego Centrum Sportowego działającego przy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Tak jak wspominaliśmy na samym początku wydarzenia i tak odbyło by się bez względu na warunki pogodowe, na szczęście matka natura była dla nas łaskawa i pogoda była idealna do rywalizacji sportowej.

Najważniejszą sprawą było tego dnia bieganie, jednak zadbaliśmy, aby uczestnicy a także osoby, które przyszły kibicować mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji. Jedną z nich była możliwość skorzystania z laboratorium Instytutu Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje parametry wydolnościowe oraz skład swojego ciała. Podczas obu biegów zawodników do walki o najlepsze czasy motywowały cheerlederki a rozgrzewki grupowe były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników AJD w postaci aerobicu i tańca.

W odróżnieniu do poprzednich edycji, tym razem udział w Akademickiej Trójce mogli wziąć również uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mierzyli się oni ze sobą na dystansie 1,5 kilometra a na starcie zjawiło się 35 uczestników. Kilka minut po godzinie 11 wspólnie z młodymi sportowcami organizatorzy rozpoczęli wspólne odliczanie, które zakończone było sygnałem dającym znak do startu. Walka na trasie toczyła się od pierwszego do ostatniego metra i nie mamy najmniejszych wątpliwości, że każdy uczeń i uczennica dali z siebie wszystko. Co najważniejsze wszyscy ukończyli bieg, obyło się bez najmniejszych nawet kontuzji.

O godzinie 11.30 przyszedł czas na bieg główny naszego wydarzenia i rywalizacji na dystansie 3 kilometrów. Tutaj na linii startu zjawiło się w sumie 159 osób, które walczyło w kilku klasyfikacjach. Z racji bardzo wysokiego poziomu jaki prezentowali startujący, emocji nie brakowało od początku do samego końca. Każdy próbował zająć jak najlepsze miejsce w klasyfikacji końcowej, ale przede wszystkim zdecydowana większość (oczywiście Ci, którzy startowali w poprzednich edycjach) starała się poprawić wyniki z roku ubiegłego. Jako pierwsi na metę dotarli biegacze, którzy w II edycji też walczyli o miejsca na podium jednak ich kolejność na linii mety nieznacznie się zmieniła w porównaniu do roku 2014.

Dla uczestników biorących udział w biegu na 1,5 kilometra przygotowane były drobne upominki w postaci koszulek pamiątkowych Akademickiej Trójki. Podobnie w przypadku uczestników biegu głównego. Jednak na koszulki mogło liczyć 50 pierwszych kobiet i mężczyzn jacy zjawili się na linii mety. Bezwarunkowo dla każdego startującego po wysiłku przygotowany był poczęstunek, który pomógł odzyskać siły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu i ponownie zapraszamy na kolejna edycję. Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej. Za pomiar czasu odpowiedzialna była firma Chronosport, która dodatkowo ufundowała nagrody w klasyfikacji służb mundurowych.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji znajdują się na stronie internetowej: http://wynikionline.pl/main/scores/event/15050027/m/1

Organizatorzy:

Miasto Częstochowa
Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa
Instytut Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii przy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.