Za nami seria turniejów Graj w Piłkę Człowieku!

W miniony weekend nasze drużyny wzięły udział w halowym turnieju piłki nożnej organizowanym w Hali Sportowej Częstochowa. Bardzo dobra obsada rywali, dała nam kolejne doświadczenie, które przyda się wszystkim, naszym zawodnikom.
W sobotę rano do rywalizacji przystąpiły drużyny z kategorii 2010 i młodsi, gdzie Sportowa Częstochowa w osobie Trenera Oskara Sikory wystawiła łącznie 3 zespoły, w tym jeden złożony z zawodników rocznika 2011. Jedna z drużyn osiągnęła bardzo dobry wynik, zajmując w klasyfikacji końcowej 3 miejsce. Dodatkowym, miłym akcentem było wyróżnienie dla najlepszego bramkarza, które zdobył nasz zawodnik Jakub Piasecki oraz najlepszego strzelca, którym okazał się również przedstawiciel Sportowej Jakub Leks.
W sobotnie popołudnie w rywalizacji kategorii 2012 i młodsi przystąpiła ambitna drużyna prowadzona przez Trenera Dawida Wytrzymałego złożona w połowie z młodszych zawodników, otarła się o awans do półfinałów, rozgrywając bardzo dobre spotkania, jednak nie przekładało się to na wyniki końcowe. W każdym meczu ambitnie dążyli do wygranej, jednak skuteczność tego dnia nie była naszą mocną stroną. Z perspektywy zakończonego już turnieju śmiało można stwierdzić, że gra była wiele lepsza niż osiągane wyniki.
Niedziela to kolejne zmagania, które rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi, gdzie Sportowa Częstochowa wystąpiła dwoma drużynami. Ponownie Trener Oskar Sikora posiłkował się młodszymi zawodnikami, dzięki czemu w jednej drużynie mogliśmy zobaczyć piłkarzy na co dzień prowadzonych przez Trenera Wytrzymałego z rocznika 2012 oraz dwóch bramkarzy z rocznika 2013. W przypadku występów tych drużyn Lwów i Kruków na pochwałę zasługuje zaangażowanie zawodników, którzy mierzyli się tego dnia z bardzo wymagającymi rywalami.
Na zakończenie serii na boiskach Hali Sportowej Częstochowa oglądaliśmy zaciętą rywalizację w najmłodszej zaplanowanej kategorii wiekowej czyli zawodników/zawodniczek z rocznika 2013 i młodsi. Graliśmy systemem każdy z każdym a łącznie do rozegrania każda z naszych dwóch drużyn miała 8 meczy. Mocna obsada, gwarantowała wymagających przeciwników i kolejne, tak bardzo potrzebne doświadczenie turniejowe. Ponownie zagraliśmy dwoma drużynami, które zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Wielokrotnie brakowało nam dobrego wykończenia w akcjach ofensywnych, ale już samo ich stwarzanie daje pozytywny sygnał ze strony zawodników. Wiele pracy jeszcze przed nami, ale sam udział i grę należy uznać za duży plus.
Dziękujemy za walkę wszystkim zawodnikom oraz rodzicom, którzy angażują się w realizacje pasji swoich pociech. Przed nami piłkarska wiosna i wiele okazji do rozgrywania kolejnych meczy i turniejów. Gramy dalej a Wy grajcie razem z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.