Wakacyjny Turniej Beach Soccer za nami

W środę 22 lipca na Pływalni Letniej Dekabrystów odbyły się zawody Beach Soccer dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowane w ramach zadania publicznego Wypoczynek Letni dzieci i młodzieży – wakacje na sportowo…

Do rywalizacji zgłosiło się 10 zespołów. Podczas weryfikacji okazało się, że dwie drużyny mają braki kadrowe z powodów technicznych. Część zawodników najzwyczajniej w świecie zaspała i nie dotarła na czas zmuszając tym samym drużyny do fuzji. Jak się później okazało kadra kompletowana na ostatnią chwilę wcale nie musiała zostać skazana z góry na porażkę.

W zawodach zastosowano system gry pucharowy – brazylijski, w którym mimo odniesienia porażki drużyna nadal miała szansę na zwycięstwo w całym turnieju.

Od początku na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Częstochowie można było wyczuć atmosferę rywalizacji sportowej. Była ona dodatkowo spotęgowana wysoką temperatura powietrza oraz gorącym piaskiem utrudniającym z każdym meczem grę zawodnikom. Ciekawostką turnieju było to, że wyjątkowo wiele meczy kończyło się wynikiem remisowym i aby wyłonić zwycięzcę trzeba było rozgrywać rzuty karne. A tutaj jak wiemy, dużo zależy od szczęścia i lepszej tego dnia dyspozycji bramkarza, czy tez strzelającego.

Po zaciętych meczach i kilku seriach rzutów karnych doszliśmy do meczy półfinałowych, gdzie awansowały cztery drużyny: FC Klimatyzacja, Keep Albatros (utworzona z dwóch zespołów), AC Pajace oraz Marsjanki.

W pierwszym półfinale Keep Albatros okazali się skuteczniejsi niż FC Klimatyzacja i w stosunki 4:1 pokonali swoich rywali. Drugi półfinał przebiegał podobnie i AC pajace zwyciężyli z Marsjankami 3:1.

W spotkaniu o miejsce trzecie zmierzyli się zatem; FC Klimatyzacja i Marsjanki . Zawodnicy mimo zmęczenia potrafili się zmobilizować na ostatni mecz przesądzający o miejscu na podium i zaprezentowali nam ciekawe widowisko. Sporo akcji podbramkowych i jednocześnie efektownych parad bramkarzy, które powodowały, że emocje trzymały do samego końca. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze drużyny Marsjanki, którzy zaaplikowali swoich rywalom 3 bramki, tracąc 1.

W meczu finałowym zobaczyliśmy w akcji Keep Albatros i AC Pajace, czyli drużyny, które często biorą udział w organizowanych przez nas zawodach
i zazwyczaj walczą o najwyższe cele. Tak było i tym razem. Zawodnicy wzajemnie mobilizowali się przed wyjściem na boisku, które dzięki promieniom słonecznym, było już bardzo mocno nagrzane. Na szczęście nie przeszkodziło to piłkarzom i nawet w ciężkich warunkach potrafili zagrać na wysokim poziomie.

Ataki z obu stron od pierwszego gwizdka gwarantowały nam, że nie będzie to mecz do jednej bramki. Tak tez było, jednak lepsza skuteczność tego dnia było po stronie Keep Albatros! Czyli drużynie skompletowanej na kilka minut przed rozpoczęciem turnieju. Zwyciężyli ze swoimi rywalami 4:1 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa i pierwszego miejsca w zawodach Beach Soccer.

Zawody Beach Soccer były pierwszymi zawodami organizowanymi w ramach Wakacji na sportowo. Kolejne planowane zawody do turniej siatkówki plażowej, który odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia ponownie na Pływalni Letniej Dekabrystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.