Sportowa Częstochowa po weekendowych turniejach

Sekcje Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa po weekendowych turniejach.

Starsza i młodsza grupa grały w miniony weekend w halowych turniejach piłki nożnej. Grupa młodsza pojechała rywalizować ze swoimi rówieśnikami do Konopisk, gdzie UKS Orzeł organizował Konopiska CUP dla rocznika 2007, natomiast grupa trenera Adriana wystąpiła w turnieju o Puchar Wilka, który rozgrywany był w Hali Sportowej Częstochowa.

W zawodach dla grupy młodszej nie prowadzono żadnej klasyfikacji końcowej, nasz zespól zagrał 9 spotkań. Na zawody dojechaliśmy w nieco osłabionym liczebnie składzie, choroby i przeziębienia dały się we znaki naszym młodym piłkarzom i część z nich musiała odwołać swój udział.

Sekcja Stowarzyszenia mierzyła się się między innymi z drużynami gospodarzy UKS Orzeł Konopiska, Raków Częstochowa, KS Stradom, MKS Zaborze, Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, MKS Myszków. Obsada bardzo ciekawa, dzieci zebrały kolejne bardzo cenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości. Drużynie i trenerowi Piotrowi gratulujemy i jednocześnie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i gorący doping.

Sekcja grupy starszej mierzyła się natomiast w turnieju Wilki CUP. Trener Adrian po zakończeniu zawodów stwierdził, że drużynę czeka jeszcze ogrom pracy na treningach, a rywalizacja z bardziej doświadczonymi i zgranymi zespołami pokazała, gdzie obecnie znajduje się nasze miejsce.

– Myślę ze chłopcy dzięki temu turniejowi zdobyli kolejne bardzo potrzebne doświadczenia i dostali dobrą lekcję pokory. Aktualnie nie chcę kłaść nacisku na rezultat bo w wieku naszych podopiecznych jest to mało istotne. – tak podsumował niedzielę trener Adrian.

Dla nas w pierwszej kolejności liczy się coraz lepsza gra i dobra zabawa, wyniki są na dzisiejszy dzień sprawą trzeciorzędna. Jesteśmy zadowoleni z całej drużyny, walczyli, chociaż odczuwali wielki stres. Mierzyliśmy się z drużynami; Pogoń Blachownia, Orzeł Kiedrzyn, Płomień Kuźnica Marianowa, Jurajskie Wilki.

Chciałbym prosić rodziców żeby dodawali im otuchy i wspierali ich mentalnie, nie rezygnują z ich pasji a na pewno z treningu na trening będą radzić sobie coraz lepiej. Tak jak wspomniałem wcześniej rezultaty teraz są mało istotne ważne jest to żeby chłopcy się ogrywali, integrowali i podnosili swoje umiejętności. – zakończył swoje podsumowanie trener starszej grupy.

Dla nas najważniejsze jest, że wszyscy zakończyli niedzielę bez urazów i kontuzji, byli jedynie zmęczeni, jednocześnie zadowoleni ze swojego udziału w turnieju, a to jest dla nas znak, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Wszystkich chcielibyśmy jednocześnie zaprosić na kolejny turniej z udziałem naszej sekcji – grupa starsza. Już w najbliższą sobotę w Hali Sportowej Częstochowa rozgrywany będzie turniej Częstochowa CUP dla rocznika 2003 i młodsi, gdzie Sportowa Częstochowa jest jednym z organizatorów. Początek o godzinie 9.30. Wstęp darmowy. Bądźcie tam razem z nami !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.