Sportowa Częstochowa – nasza historia – rok 2016

Gramy u siebie! Sportowa gramy u siebie!

Czasami tak bywa, że historia rodzi się w bólach. Nikt nie lubi przeciwności losu, ale kiedy masz jasno określony cel, marzenia i odpowiednio ukształtowany charakter to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sobie poradzisz. Wtedy nadchodzi czas radości.  Dla naszej historii takie znaczenie miał pamiętny rok 2016.

Historyczny moment nastał dla nas w dniu 1 lipca 2016 roku, kiedy to uroczyście otworzyliśmy i oficjalnie oddaliśmy do użytkowania nasze boisko piłkarskie, które jest miejscem treningów i meczy sekcji piłki nożnej do dnia dzisiejszego. Oczywiście jak wspominaliśmy w poprzednim artykule oprócz boiska, zyskaliśmy plac zabaw i plac rekreacji ruchowej (zrzekliśmy się ich w całości na rzecz miasta Częstochowy w roku 2019). Całość służy mieszkańcom do dziś. To nasz maleńki wkład w rozwój dzielnicy.

Tego pamiętnego dnia wszystko udało się w stu procentach. Pogoda, atrakcje i przede wszystkim frekwencja – zawodnicy, ich rodzice, dziadkowie oraz licznie przybyli mieszkańcy dzielnicy Wyczerpy – Aniołów. Nie zabrakło gości specjalnych w postaci Prezydenta miasta Częstochowy – Krzysztofa Matyjaszczyka i I zastępcy Jarosława Marszałka (warto wspomnieć, że po przecięciu symbolicznej wstęgi uczestnicy otwarcia boiska mogli strzelać karne obu Panom!!) czy przedstawicieli Rady Miasta Częstochowy. Wydarzenie to zostało połączone z oficjalnym zakończeniem sezonu 2015/2016, gdzie podziękowaliśmy wszystkim zaangażowanym za włożone serce i pracę we wspólne działania. Przygotowania trwały kilka tygodni, ale zdecydowanie było warto. Po okresie niepewności, pojawiło się dla nas na niebie słońce. Jak się okazało, posiadanie boiska to jedno, ale umiejętność odpowiedniego dbania o nie i zagospodarowania reszty terenu to drugie – i uczymy się tego po dziś dzień.

W naszej galerii na profilu FB Sportowej Częstochowy znajdziemy sporo zdjęć z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/pg/StowarzyszenieSportowaCzestochowa/photos/?tab=album&album_id=1191682670863048

Pierwsze oficjalne spotkanie to data 2 września 2016 roku, kiedy to zespół prowadzony przez trenera Tomasza Szewczyka w kategorii Orlik zmierzył się z drużyną Liswarty Krzepice. Mecz, który zapoczątkował kolejny etap w krótkiej historii nowo powstałego piłkarskiego klubu na mapie Częstochowy. Zdecydowana większość zawodników, którzy zagrali tego dnia przy ul. Lourdyjskiej widnieje w kadrze naszych drużyn do dziś. Wspomnienie niesamowite, teraz w roku 2020 już wiemy, że pewne wydarzenia, sytuacje doceniamy dopiero po jakimś czasie. Tak było i wówczas. Wiedzieliśmy, że to wydarzenie wyjątkowe, ale z upływem czasu widzimy jak bardzo wyjątkowe, jak chłopcy rosną i nostalgia zagląda w nasze serca:) Wspaniały dzień – jesteśmy przekonani, że za 10 lub 20 lat będzie miło powspominać to wszystko w gronie osób, które doskonale pamiętają tamten dzień, mecz i wiele innych szczegółów.

Zdjęcia z tego meczu zobaczycie natomiast pod linkiem: https://www.facebook.com/pg/StowarzyszenieSportowaCzestochowa/photos/?tab=album&album_id=1251371314894183

Wówczas posiadaliśmy zespoły w kategoriach wiekowych ŻAK, Orlik (dwa zespoły), Młodzik, Trampkarz – łącznie 5 drużyn, które rywalizowały w rozgrywkach ligowych oraz brały udział w licznych meczach towarzyskich czy turniejach.

Kadra trenerska stanowiła wówczas osoby w postaci: Dawida Wytrzymałego, Łukasza Sapały, Tomasza Szewczyka, Adriana Cybulskiego i Piotra Purgala, w tym również roku wspomagał nas asystent Karol Nowak. Pod koniec roku kalendarzowego nastąpiły zmiany personalne. Trenera Cybulskiego zastąpił trener Arkadiusz Cygan, natomiast trenera Purgala – Oskar Sikora. Obaj Panowie obecnie tworzą trzon naszego klubu a ich rola wybiega daleko poza prowadzenie treningów i meczy. Na ich barkach w dużej mierze spoczywa cała działalność i organizacja sekcji piłki nożnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.