Mistrzostwa Częstochowy w Siatkówce Plażowej za nami

Za nami kolejna udana impreza sportowa, która tym razem została rozegrana w coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej, czyli siatkówce plażowej. Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Siatkówce Plażowej odbyły się w dniach 21-23 sierpnia na terenie Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45.

Tradycyjnie zawody zostały podzielone na trzy kategorie: Kobiety, które swoje zmagania rozgrywały jako pierwsze w piątek 21 sierpnia, Pary Mieszane rywalizowały w sobotę, natomiast Mężczyźni kończyli trzydniowe Mistrzostwa walką na boiskach plażowych w niedzielę.
Mimo nadal trwającego okresu wakacyjnego i związanymi z nim licznymi wyjazdami chętnych na udział w sportowej rywalizacji nie brakowało. Ogółem wystartowało: 8 par kobiecych, 19 par mieszanych i 24 męskie.
Każdego dnia sprawdzaliśmy prognozy pogody, zastanawiając się, czy aura nie zechce zakłócić nam siatkarskiego święta w Częstochowie. Na szczęście po raz kolejny już pogoda dopisała. Temperatury były idealne do wielogodzinnej rywalizacji sportowej, gdzie warunki atmosferyczne, również mają ogromny wpływ na zawodników.
Wysokich temperatur nie potrzebowaliśmy, bo bardzo gorąca była atmosfera rozgrywek
i doping kibiców, którzy licznie gromadzili się na trybunach obiektu Pływalni Letniej.
Miło nam zauważyć, że co roku ponownie spotykamy się z dobrze nam już znanymi zawodniczkami i zawodnikami. Mimo tego z każda edycją pojawiają się nowe twarze, które mamy nadzieję będą regularnie gościć na organizowanych przez nas eventach. Im więcej chętnych do gry tym większe emocje, więcej zabawy i więcej powodów aby takie zawody się odbywały w naszym mieście.
Warto wspomnieć o nagrodach jakie czekały na najlepsze pary naszych zmagań, którymi były sportowe zegarki marki CASIO. Uczestnicy, którzy uplasowali się trochę niżej mogli liczyć na komplety sportowe, które na pewno przydadzą się podczas oddawania się swojemu hobby.

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych kategorii:

Kategoria Kobiet:
I miejsce: Karolina Wróbel / Aleksandra Smykla
II miejsce: Martyna Knysak / Anna Łuszczyk
III miejsce: Julia Morawska / Patrycja Jundziłł
IV miejsce: Agata Frątczak / Kinga Ławniczak

Kategoria Pary Mieszane:
I miejsce: Paulina Królikowska / Szymon Bereza
II miejsce: Martyna Knysak / Przemysław Dziubiński
III miejsce: Natalia Płodowska / Wojciech Karoń
IV miejsce: Anna Piątek / Jakub Kamrowski

Kategoria Mężczyźni:
I miejsce: Szymon Bereza / Aleksander Niczke
II miejsce: Tomasz Gorgoń / Michał Faryna
III miejsce: Adrian Sieradzki / Jan Skórkowski
IV miejsce: Jacek Gawroński / Marcin Boruc

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i grę na wysokim poziomie, jaką raczyli nas w miniony weekend. Kibicom za doping i swoją obecność – dzięki Wam każda rywalizacja sportowa nabiera wyjątkowej atmosfery, a zawodnicy wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności, aby podziękować za wsparcie jakie od Was otrzymują. Sponsorom dziękujemy za nagrody i wsparcie, dzięki któremu takie zawody mogą się odbywać cyklicznie z korzyścią dla aktywnej społeczności naszego miasta.

Organizatorzy:
Miasto Częstochowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie
Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa

Partnerzy:
Salon Zegarmistrzowski Rybiccy
Megasklep Sportowy Decathlon
ZC Michaś – TeleTorty
MAWA PLEXI
Nasza Apteka MOTYL
Naturalna Woda Mineralna Jurajska
Fitness Klub ADA
Taurus fitness & spa

*zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Częstochowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.