Częstochowa Football CUP 2015 – rocznik 2004 i młodsi

W minioną sobotę odbyła się kolejna 11 już odsłona Halowego Turnieju Piłki Nożnej Częstochowa Football CUP. Tym razem na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa rywalizowali młodzi sportowcy z rocznika 2004 i młodsi…

Na starcie zjawiło się w sumie 10 zespołów reprezentujących nie tylko Częstochowę i okolice ale również inne miasta
z województwa śląskiego w tym Zabrze i Rudę Sląską.
Drużyny były podzielone na dwie grupy po pięć zespołów, gdzie rywalizowano w systemie „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z grupy A i B spotkały się następnie w meczach półfinałach, które wyłoniły nam finalistów halowego turnieju. Wszystkie drużyny miały zagwarantowane rozegranie pięciu spotkań, co było bardzo ważne z punktu widzenia ogrywania się młodych sportowców.

W półfinałach oglądaliśmy pojedynki drużyn UKS Gwarek Zabrze, który mierzył się z Gwiazda Ruda Sląska. Górą w tym pojedynku byli piłkarze reprezentujący Rude Sląską. W drugim meczu RKS Raków podejmował częstochowską SKRĘ, która pokonał nieznacznie 2:1.

W małym finale Gwarek Zabrze pokonał SKRĘ 4:0. W starciu finałowym Raków okazał się minimalnie lepszy od przyjezdnych zawodników Gwiazdy.

Zgodnie z tradycją Częstochowa Football CUP każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, niezależnie od zajętego przez drużynę miejsc. Natomiast do ekip z miejsc I, II i III trafiły okazałe puchary, które wzbogaca klubowe trofea.

Organizatorami zawodów było: Miasto Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Niebawem relacja i ocena występu naszego zespołu w tym turnieju oraz reszty drużyn z innych zawodów. Przypominamy, że w miniony weekend braliśmy udział w sumie w 4 turniejach piłki nożnej.

Końcowa klasyfikacja Częstochowa Football CUP 2015 – rocznik 2004 i młodsi

1. RKS Raków
2. Gwiazda Ruda Sląska
3. UKS Gwarek Zabrze
4. SKRA Częstochowa
5. UKS Ajaks Częstochowa
6. KS Stradom Częstochowa
7. UKS Orzeł Konopiska
8. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa
9. KS Orzeł Kiedrzyn
10. MLKS Znicz Kłobuck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.