Częstochowa CUP – rocznik 2003 i młodsi

W minioną sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się kolejna – siódma już edycja halowego turnieju piłki nożne dla dzieci i młodzieży pod nazwą Częstochowa CUP. Tym razem na arenie jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce rywalizowali chłopcy w wieku 11 lat oraz młodsi.

Na starcie zjawiło się 10 drużyn reprezentujących Częstochowę oraz okolice, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Po dwie najlepsze z nich grały w półfinałach i walczyły
o możliwość zdobycia pucharu za I miejsce.

Drużyny rozegrały również spotkania o miejsca 9, 7, 5, 3 i oczywiście finał. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni ze swojego udziału i zobaczymy się z nimi ponownie na kolejnych edycjach. Ważne jest również to, że nikt nie uległ poważnej kontuzji i wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.
Udział w turnieju wzięły drużyny: Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa, KS Raków A, KS Raków B, AP Raków, LKS Lotnik Kościelec, Victoria Częstochowa, Pogoń Kamyk, UKS Orzeł Konopiska, UKS Ajaks A, UKS Ajaks B.

Po fazie grupowej w walce o finał wzięły udział drużyny: Orzeł Konopiska, UKS Ajaks A oraz obie drużyny Rakowa A i B. Po emocjonujących spotkaniach półfinałowych okazało się, że w walce o najniższe miejsce na podium zobaczymy bratobójczą walkę drużyn reprezentujących Raków, natomiast w finale zmierza się dwa UKSy; Ajaks A oraz Orzeł Konopiska.

Ostatecznie I miejsce przypadło drużynie Ajaksu, która dopiero w karnych pokonała gości z Konopisk. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W meczu o miejsce III lepsza okazała się drużyna Raków A, która pewnie rozprawiła się z kolegami i zaaplikowała im trzy bramki nie tracąc ani jednej.

Tym razem nie prowadziliśmy żadnych klasyfikacji indywidualnych dla zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a drużyny z miejsc I – III puchary, które trafią do klubowych kolekcji.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim drużynom, jak również kibicom, którzy licznie stawili się w sobotę w HSC i gorącym dopingiem zagrzewali do walki młodych piłkarzy. W najbliższym czasie podamy daty następnych edycji.

Organizatorami edycji zimowych Częstochowa CUP 2014/2015 są: Miasto Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie, Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.